Devet pozitivnih iz šest klubova u Championshipu

Lewis Storey/Getty Images

Posljednja runda testiranja u Engleskoj donijela je loše vijesti pred nastavak prvenstva

Za sada je potvrđeno da po jednog zaraženog u svojim redovima imaju Preston i Sheffield Wednesday.

U prethodna četiri dana ukupno 1.094 ljudi je testirano u Championshipu, a svi oni koji su pozitivni odmah su upućeni u samoizolaciju.

Od 21. svibnja obavljeno je više od 4.000 testova u drugom rangu engleskog nogometa, a njima su obuhvaćeni igrači i članovi stručnog stožera. Od tada je bilo ukupno 24 pozitivna slučaja.

Sezona u Championshipu bi trebala biti nastavljena 20. lipnja, a nogometaši su se prije nešto više od tjedan dana vratili treninzima. Samo onima koji su bili negativni na testiranjima na koronavirus imaju dozvolu da treniraju.

Pored Prestona i Sheffield Wednesdayja, potvrđeno je da zaraženih ima i u Cardiffu, Middlesboroughu, Blackburnu, Fulhamu i Hullu.