Maradona i dalje na klupi kluba iz La Plate

Hector Vivas, Getty Images Sport

Bivša argentinska nogometna legenda produžila je ugovor s argentinskim prvoligašem

Jedan od najboljih nogometaša u povijesti Diego Maradona (59), koji je u rujnu 2019. postao trener Gimnasie iz La Plate, produžio je ugovor sa argentinskim prvoligašem i ostaje njihov trener do kraja sezone 2020-2021, objavio je u srijedu klub koji je jedini naslov državnog prvaka osvojio 1929. godine.

Maradona je postao trener Gimnasie iz La Plate kad su bili na dnu prvenstvene ljestvice. Pod njegovim vodstvom rezultati su se malo poboljšali, ali klub je i dalje bio u zoni ispadanja kada je sezona definitivno prekinuta u travnju zbog pandemije koronavirusa.

Nakon toga Argentinski nogometni savez donio je odluku da nitko neće ispasti iz Prve lige, pa je Gimnasia ostala u najjačem razredu argentinskog nogometa.

Prije povratka u Argentinu Maradona je zadnji trenerski posao obavljao je u Meksiku, gdje je vodio drugoligaša Dorados Sinaloa.