SVJETSKI REKORD Ukrajinski klub broji 25 zaraženih!

Nogomet ostalo 2. lip 202023:42 > 23:44
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Čak 25 igrača i klupskog osoblja ukrajinskog nogometnog prvoligaša Karpatija zaraženo je koronavirusom, čije je ovaj klub postao svojevrsnim svjetskim rekorderom, a zbog čega će cijela ekipa morati provesti 14 dana u karanteni, objavio je AFP.

Getty Images/Patrick Smith

Sve utakmice ovog kluba u sljedeća dva tjedna su odgođene, kao što je to bio slučaj i sa nedjeljnim dvobojem protiv Mariupola. Bude li karantena dala rezultata, Karpati bi sljedeći nastup, prvi u nastavku prvenstva, trebao imati 20. lipnja. Sa samo 14 bodova iz 23 utakmice Karpati se nalazi na začelju ljestvice ukrajinskog prvenstva.

Prošlog tjedna je objavljeno kako je u klubu nekoliko pozitivnih na Covid-19, ali da nitko od njih nema nikakve simptome. Karpati je priopćio da su podvrgli igrače i osoblje testiranju prema vlastitoj želji, a upozorili su i druge klubove da budu jednako odgovorni.

Ukrajina je zabilježila 24.320 zaraženih, a 727 osoba je preminulo.