Lewandowskom spriječen transfer u PL zbog vulkana?!

Christof Koepsel, Getty Images Sport

Zanimljiva priča je došla iz 2010. kada je Poljak trebao završiti u Premiershipu

Engleski Blackburn je tri puta bio prvak Premiershipa, zadnji put je to bilo u sezoni 1995., a 2010. su mogli dobiti sjajnog napadača.

Tada je Lewandowski još igrao za Lech, sve je bil odogovoreno da dođe u Roverse, no onda se između transfera ispriječio vulkan na Islandu, Eyjafjallajökull koji je tada poremetio zračni promet.

‘Otišao sam u Poljsku sa glavnim skautom Martynom Gloverom. Bilo je to izuzetno putovanje. Lewandowski nas je očarao svojim partijama, transfer je skoro bio pa dogovoren, a nakon nekog vremena i on je trebao poletjeti prema Engleskoj’ – rekao je tadašnji trener engleskog kluba Sam Allardyce pa nastavio:

‘Ipak, kada je sve bilo spremno, letovi su otkazani zbog vulkana na Islandu. Uzalud smo ga čekali na aerodromu u Manchesteru. Tjedan ili dva kasnije Lewandowski je dobio ponudu Borussije Dortmund i prešao je tamo. Ostalo je povijest’ – zaključio je Big Sam.