Wenger: Portugalski treneri preko veze dobivaju poslove

Nogomet ostalo 13. svi 202014:42 > 14:45
Henry Browne/Getty Images

Čuveni francuski stručnjak Arsene Wenger bio je poprilično oštar prema portugalskim trenerima.

On smatra da portugalski treneri poslove širom svijeta dobivaju isključivo zbog veza koje imaju s poznatim menadžerima, a ne zbog kvaliteta.

Nije želio podcjenjivati njihovu kvalitetu, ali tvrdi da su veze presudne.

“Veliki je utjecaj portugalskih trenera danas. Ne želim podcjenjivati njihovu kvalitetu, ali imaju snažne veze širom svijeta. Pogledajte samo kakav utjecaj ima Jorge Mendes među europskim klubovima. Francuski treneri se ne prodaju tako dobro velikim agentima. Stvari su se promijenile, veze su najbitnije. Ja kada sam 1996. godine dolazio u Arsenal nije me tamo doveo nikakav agent”, govori Wenger.

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Usporedio je zatim Portugalca Andrea Villasa-Boasa i Laurenta Blanca.

“Andre Villas-Boas je dobar, baš dobar trener, ali je isto tako i Laurent Blanc dobar. Nevjerojatno je da on nema klub”, dodao je Wenger.