UEFA donijela veliku odluku za kvalifikacije LP!

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Dobre vijesti dolaze iz sjedišta UEFE, barem za one manje klubove

Alexander Hassenstein/Getty Images

Britanski The Times je danas donio priču, svojevrsnu prognozu, da bi UEFA mogla “skratiti” ili čak potpuno ukinuti kvalifikacije za svoja klupska natjecanja, što nikako ne bi bilo pogodno za one ‘manje’ klubove.

Do takvog scenarija ipak neće doći, UEFA je takav sistem odlučila zadržati pa će svi takvi klubovi dobiti šansu da kroz pretkola možda izbore prolazak u skupine Lige prvaka, a ono što je najvažnije od svega dobiju i neki financijski prihod od toga.

“UEFA nikada nije razmatrala o onemogućavanju domaćih prvaka njihovog istinskog prava da pokušaju ostvariti kvalifikaciju u grupnu fazu Lige prvaka na terenu. UEFA želi pojasniti da trenutno jednostavno prati razvoj situacije i svaki potencijalni utjecaj na format kvalifikacijskih krugova za klupska natjecanja sljedeće godine. Do danas nisu razvijene posebne mogućnosti za format kvalifikacija za europska klupska natjecanja” – stoji u priopćenju krovne nogometne organizacije.