Kakva ideja! Virtualni navijači bit će na tribinama!

Nogomet ostalo 10. svi 202023:40 > 23:45
aarhus

Danski klub Aarhus odlučio se na sjajan potez! Kako se diljem svijeta planira nastavak sporta bez gledatelja, traže se maštovita rješenja...

Neka od njih mogli ste čitati i na Sport klubu, a jedno stiže i iz Danske! Naime klub kojeg smo spomenuli je predstavio projekt Virtualna tribina!

Navijači će moći rezervirati besplatnu ulaznicu i utakmicu pratiti preko platforme Zoom i to iz jednog od 22 sektora na stadionu. Ovo zvuči sjajno – praktički da ste na svom mjestu na stadionu, ne tijelom, ali kamerom! Pritom će navijači valjda moći i ispuštati zvukove i – valjda – tvoriti navijački huk, što je također na tragu ideje našeg kolumnista.

Da stvar bude prava, brine se sljedeći dio projekta: nogometaši će navijače vidjeti jer će na tribinama biti postavljeni veliki videozidovi na kojima će se u realnom vremenu prikazivati ti isti navijači emitirani putem mobilne aplikacije!

Sve biste trebali vidjeti u programu Sport kluba, jer mi smo već sezonama uz dansku Superligu, a ona se nastavlja krajem svibnja kad Aarhus ugošćuje Randers.