Evo kako izgleda MOMČAD DESETLJEĆA po vašem ukusu

Nogomet ostalo 2. svi 202013:03 > 13:06
sport klub

Stigao je i dan objave momčadi desetljeća. Zahvaljujemo svima na glasovim u našem serijalu anketa za najbolje od najboljih u posljednjih deset godina.

U doba pandemije koronavirusa odlučili smo se za ankete u kojima smo se osvrnuli na nogometaše koji su na nas ostavili najbolji dojam u proteklih deset godina.

Kao čitatelji i gledatelji Sport Kluba, imali ste priliku sastaviti svoju idealnu momčad proteklog desetljeća. U protekla dva tjedna organizirali smo anketu za svaku poziciju u momčadi na terenu, i na kraju onu za najboljeg trenera.

Evo kako izgleda momčad desetljeća po vašem ukusu:

TRENER: Jürgen Klopp

sport klub

Velika bitka vodila se u anketi za najboljeg vratara, no gustu pobjedu na kraju je ispred Manuela Neuera odnio ipak prekaljeni Gianluigi Buffon. Stoperske pozicije drže Sergio Ramos i Virgil VanDijk, dok zadnju liniju kompletiraju Marcelo na lijevoj strani, a Dani Alves na desnoj.

Najviše glasova od svih nogometaša u svim anketama odnio je naš kapetan Luka Modrić, koji je glavni čovjek u veznoj liniji, a društvo mu prave Xabi Alonso i Andres Iniesta.

Očekivano, krilne pozicije pokrivaju dva najbolja ofenzivca proteklog desetljeća, svaki na svojoj strani – Messi na desnoj, a Ronaldo na lijevoj. U ulogu killera ispred vrata smjestio se neuništivi Zlatan Ibrahimović.