Baskijski finalisti dobili ultimatum od 48 sati

Zanimljiva situacija dolazi iz Španjolske, gdje se traže rješenje za finale Kupa kralja

Prije nego što je izbila pandemija koronavirusa, u Copi del Rey dobili smo baskijsko finale, susret između Athletic Bilbaa i Real Sociedada.

Finale je trebalo biti odigrano 18. travnja u Sevilli, a sad se traže rješenja. Još uvijek se ne zna sudbina La Lige, ali ni finala Kupa Kralja. Situaciju je zakomplicirala i UEFA-ina posljednja “naredba” o načinu određivanja koji će španjolski klubovi u europska natjecanja.

Španjolski nogometni savez mora djelovati brzo, ako finale ne bude odigrano do 3. kolovoza, jedan od finalista će ostati bez plasmana u Europsku ligu.

Photo by David Ramos/Getty Images

Savez se sada suočio sa utrkom s vremenom koju nije očekivao, pa je dao finalistima, Real Sociedadu i Athletic Bilbau 48 sati da se izjasne o svojim stavovima – da li žele pod svaku cijenu veliku utakmicu igrati pred publikom ili pak pred praznim tribinama.

Sociedad je za, uz naravno mjere, ali Bilbao koči jer je izdao službeno priopćenje u kojem je izrazio potpuno neslaganje sa UEFA-inom odlukom da se posljednje “španjolsko mjesto” za Europu dodijeli sedmoplasiranoj momčadi La Lige ukoliko finale Kupa Kralja ne bude odigrano do 3. kolovoza.

Sada ova dva kluba moraju kroz dva dana poslati svoj konačan sud što su odlučili.