Ronaldinho je u ugovoru imao nevjerojatnu klauzulu

Nogomet ostalo 1. svi 202018:51 > 18:56
Buda Mendes, Getty Images

O Ronaldinhu Gauchu ima puno priča, ali ova je jedna od zanimljivijih

Fantastični Brazilac je igrao nogomet lijep za oko i apsolutno svi su ga obožavali i jedan je od rijetkih koji je dobijao aplauze protivničkih navijača.

Ronaldinho je sa druge strane bio i veliki ljubitelj noćnog života. Često je volio izlaziti i od klubova je tražio da mu dopuštaju izlazak barem dva puta tjedno.

Upravo je ovu klauzulu stavio u ugovor s brazilskim Flamengom 2011. godine. Flamengo ga je silno želio dovesti, a on je samo zatražio da mu se u ugovor stavi da dva dana tjedno može tulumariti do zore.

Klub ga je toliko silno želio i bez problema su ovu opciju stavili i ugovor i više ga ništa nisu pitali. On je u 33 utakmice zabio 15 golova, klub je ispoštvovao svoje, kao i Ronaldinho, ali je odlučio otići nakon godinu dana.

Getty Images/Alex Livesey

I dok je igrao u Milanu, Ronaldinho je često tulumario do zore po milanskim klubovima.

“Pobijedili, izgubili, igrali dobro ili loše, njega je bilo baš briga. Uvijek bi se zabavljao i uživao do dugo u noć”, rekao je jedan navijač Milana za Bleacher Report.

Ronaldinho je karijeru završio 2015. godine u dresu Fluminensea, a trenutno je u kućnom pritvoru u Paragvaju gdje je ušao s lažnim dokumentima.