Mihajlović: Sporting mi nije isplatio cijelu svotu

Valerio Pennicino/Getty Images

Sporting iz Lisabona imao je rok da do četvrtka, 30. travnja na račun Siniše Mihajlovića uplati tri milijuna eura, ali nije uplatio cijelu svotu iako se u medijima pojavila informacija da jest.

Prema riječima srpskog trenera, na račun mu je uplaćeno samo dio duga, odnosno 2,25 milijuna.

“Pokušao sam se suzdržati od komentara javno, da poštujem povjerljivost postupaka, ali s obzirom na dezinformacije u raznim vijestima, nemam alternativu. Moram reći da ispravim vijest. Do danas Sporting nije riješio naš slučaj i isplatio sve što je CAS presudio 28. studenog prošle godine. Tada je klub prvi put priznao dug, dugo nije napravio ništa, osim da se odgodi plaćanje”.

Mihajlović je samo 12 dana bio trener lisabonskih “lavova”  ljeta 2018. godine. Problem je nastao kada je uprava kluba koja ga je dovela za trenera samo par dana poslije njegovog dolaska smijenjena, pa se je novo vodstvo pokušalo obračunati sa svojim prethodnicima tako što će otpustiti trenera kojeg su zatekli.

Kako je bez ikakvog konkretnog razloga dobio otkaz srpski stručnjak je odgodio tužiti Sporting i sud je dosudio u njegovu korist, tako da je klub morao uplatiti tri milijuna eura do kraja ožujka, što je prolongirano na mjesec dana zbog koronavirusa.