Ziyech: Nikad nisam osjećao klupsku ljubav, ali Ajax…

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nogometaša Ajaxa Hakim Ziyech rekao je da je zahvalan zbog činjenice da mu je budućnost rješena i da je transfer u Chelsea dogovorio prije nego je došlo do neizvjesnosti u nogometnom svijetu zbog pandemije koronavirusa.

Marokanski nogometaš, rođen u Nizozemskoj, potpisao je petogodišnji ugovor sa ’Plavcima’ počevši od iduće sezone u veljači.

Naravno, ta jasnoća je ohrabrujuća jer nitko ne zna što će se točno dgododiti s tržištom igrača i prijelaznim rokom“, rekao je Ziyech, „Zaista nijednog trenutka nisam sumnjao. Moj potpis je na ugovoru, tako da sam od 1. srpnja igrač Chelseaja. Nijednog trenutka nisam pomislio ništa drugo“.

Za Ziyecha je sezona u Ajaxu već gotova, pošto je donesena odluka da se u Eredivisie ona ne nastavi, a i da se ne dodjeli titula. Klub iz Amsterdama je u trenutku prekida prvenstva bio vodeći na ljestvici, sa istim brojem bodova kao AZ Alkmaar, ali boljom gol razlikom.

Više bih volio da smo na terenu osvojili titulu, ali da morate izabrati jedan klub kao prvaka, za mene bi to bio Ajax. Nisam želio završiti ovako sezonu, ali ću čuvati uspomene“, istaknuo je Ziyech.

27-godišnji Marokanac napušta Ajax poslije četiri sezone, tijekom kojih je postao jedan od najboljih igrača kluba. Prethodno je igrao za Twente i Hereneeven.

Znate, ne osjećam klupsku ljubav, niti sam ikada ranije. Ne ljubim klupski grb, takav sam, ne pretvaram se da je drugačije. Ali, moram sada priznati da će Ajax imati posebno mjesto za mene. Zaista je postao moj klub, mogao sam biti svoj u Amsterdamu, a kao nogometaš sam postao kompletniji. Ostavio sam trag u Ajaxu, ali je sada vrijeme za nešto novo“, istaknuo je Ziyech.