Umjesto Dinama Jakirović uzeo Maribor

Sergej Jakirović
HNK Gorica

Nije predugo bio bez posla Sergej Jakirović

Sergej Jakirović radio je senzacionalan posao vodeći hrvatskog prvoligaša Goricu, ali onda nakon niza transfera, izgubljenih igrača i malo slabijih rezultata odmah dobio otkaz, što je izazvalo razočarenja i kritiku hrvatskih pratitelja nogometa.

Iako je u posljednje vrijeme bio povezivan i s Dinamom, točnije njihovom drugom mmčadi, Jakirović je otišao preko granice i preuzeo slovenski Maribor.

‘Jako sam sretan i počašćen. Ovo je veliki korak naprijed u mojoj kratkoj trenerskoj karijeri u kojoj sad imam priliku boriti se za trofeje u klubu kojemu je to prirodno. Maribor je najbolji klub u Sloveniji, a momčad dobro poznajem jer sam s Goricom ovdje dvaput igrao prijateljske utakmice. Nadam se da ćemo imati dovoljno vremena i treninga da u ovoj čudnoj situaciji uspješno završimo sezonu’, rekao je Jakirović po dolasku u Maribor.

Maribor je 11 kola prije kraja slovenskog prvensta na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice, sedam bodova iza Olimpije.