Rumunji imaju revolucionarno rješenje za nastavak lige

Nogomet ostalo 23. tra 202011:24 > 11:28
Clive Brunskill/Getty Images

Rumunjski klubovi našli su zanimljivo rješenje za nastavak sezone.

Članovi društva najboljih klubova jučer su razgovarali na videokonferenciji i došli su do zanimljivog prijedloga da se sezona nastavi u Turskoj.

Spremni su da završni dio prvenstva održe u Antalyi, gdje bi prvo održali dva ili tri tjedna priprema, a zatim bi u lipnju nastavili sezonu koja bi se okončala u srpnju.

Nogometaši bi bili izolirani u sobama, a kompletni troškovi ovog izleta u Antalyu za dva mjeseca bi koštali ukupno dva milijuna eura. To bez pomoći Saveza i UEFA-e većina klubova ne bi mogla financijski podnijeti.

Hoteli u Antalyi su u ovom periodu godine gotovo prazni. Gotovo svaki ima svoj trening kompleks, ali određeni tereni ne ispunjavaju uslove za TV prenose i to predstavlja probleme.

Odlazak u Antalyu je najbolje rješenje da se završi sezona. Hoteli su prazni i rizik od zaraze je mali. Klubovi bi trenirali u izolaciji, a utakmice bi se igrale svaka tri dana. Igrači bi se testirali pred polazak i po dolasku u Tursku”, rekao je pokretač ovog projekta Christian Coicu za Digi Sport.