Pročitajte ovo pa kažite: Kojim čudom će Mbappe ostati?

Nogomet ostalo 9. tra 202023:20 > 23:23
Dean Mouhtaropoulos / Staff

Dojam je da Paris Saint-Germain gura Kyliana Mbappéa od sebe i francuskog glavnog grada, piše AS, a sve dok traje prisilni odmor od nogometa zbog znate već čega...

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Francuski klub trenutno vodi tvrde pregovore s nekim od svojih najvećih zvijezdi – konkretno riječ je o Thiagu Silvi, Neymaru i Mbappéu – pokušava se postići njihovo smanjenje plaća, a time i umanjenje ozbiljne ekonomske krize u kojoj se našao PSG, ali i svaki drugi klub svijeta.

Dok je Real Madrid priopćio da su njihovi igrači i drugo osoblje pristali dobrovoljno smanjiti plaće za 10 do 20 posto, neovisno o tome hoće li se sezona nastaviti, PSG navodno od svojih najjačih aduta traži da se odreknu čak 50% ugovorenog. Tu priču prezentirao je danas ugledni Le Parisien, koji bi trebao biti dobro obaviješten o pitanjima unutar najvećeg kluba u državi.

Ako se ta ideja realizira, Mbappé će pasti s 20,8 milijuna eura neto na 10,4. I to baš u vrijeme kada klub nastoji izboriti produljenje njegova ugovora!

PSG procjenjuje da će izgubiti više od 300 milijuna eura zbog učinaka pandemije, a njihov prezidente, Nasser Al-Khelaifi, bio je među prvima u Ligue 1 koji je dao zeleno svjetlo za rezanje plaća, čiji total za ovu godinu iznosi svemirskih 371 milijuna eura!

Michael Regan/Getty Images

Za usporedbu, Real Madrid na plaće odvaja 283 milijuna. S obzirom da Real nikad nije prestao kriti simpatije prema francuskom mladom nogometašu, pariški klub je putem društvenih mreža posljednjih dana imao prilično napasne ispade ljubavi prema Mbappeu.

Unatoč tome, čini se da se sve slaže prema tome da Kylian karijeru nastavi u Los Blancosima, tvrdi autor u tekstu na AS-u, a transfer bi se trebao realizirati u ljeto 2021. godine.

Osim navedenog, Mbappé nije baš “na ti” ni sa trenerom Tuchelom, ne želi obnoviti ugovor, a tako veliko rezanje plaće sigurno ga neće potaknuti da ostane u Parizu.