Nove cijene igrača: Ronaldo i Messi pali

Philipp Schmidli/Getty Images

Koronavirus donijet će finacijske gubitke za klubove, a samim time i igračima pada cijena

Pandemija koronavirusa ostavit će velikog traga na sportski svijet, posebno onaj nogometni. Financijski gubici snaći će mnoge klubove u svijetu, dok nekima prijeti čak i bankrot.

Portal Transfermarkt, koji je zaslužan za cijene nogometaša u svijetu, donio je velike promjene te je snizio cijenu svakom nogometašu.

Tako je primjerice Cristiano Ronaldo, prije četiri mjeseca vrijedio 75 milijuna eura, dok sada vrijedi 60. Njegov primjer je zanimljiv, jer posljednji put je Portugalac toliko vrijedio na ljeto 2008. kada je igrao za Manchester United.

Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer

Ako pogledamo jednog Neymara, vidjet ćemo kako je prije koronavirusa vrijedio 160 milijuna eura, a od danas mu je cijena pala za čak 32 milijuna i sada vrijedi 128. Njegov suigrač Kylian Mbappe doživio je nešto manji pad. U prosincu prošle godine vrijedio je 200 milijuna eura, a od danas mu je cijena 180 milijuna.

Clive Rose, Getty Images Sport

Kad uspoređujemo Lionela Messija, ranije je njegova cifra bila 140 milijuna eura, a sad je na 112 milijuna.

Težak pad doživio je i Eden Hazard. Njegova cijena je u prosincu prošle godine bila 120 milijuna eura koja je pala za 40 milijuna te je sad na brojci od 80 milijuna. Za to možemo okriviti njegove ozljede i slabe partije u dresu Reala.