sport klub

Danas su prema rasporedu odigrane tri utakmice trećeg kola bjerouskog prvenstva, a pogodaka nije bilo samo na utakmici Soligorsk - Neman

Nastavljene su utakmice trećeg kola bjeloruskog prvenstva, nakon dvije jučerašnje, danas smo ih na rasporedu imali tri.

Današnji program otvoren je utakmicom Soligorsk – Neman, no nažalost, ostali smo uskraćeni za pogotke. Soligorsk je imao veći posjed lopte u svojim nogama, no gosti su puno više prijetili, na kraju ipak podjela bodova za obje momčadi.

Velikan BATE iz Borisova nije sjajno ušao u sezonu, ali danas su upisali prva tri boda. Teškom mukom svladali su Rukh iz Bresta, a jedini pogodak na utakmici postigao je Dragun nakon sedam minuta utakmice. Rezultat se do kraja nije mijenjao. U domaćoj momčadi igra i hrvatski nogometaš Jakov Filipović koji je cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Do druge pobjede u prvenstvu stigla je Slavija Mozyr koja je kao gost svladala Brest 2:1. Nakon uvodnih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda prava rapsodija u drugom dijelu. Goste je u vodstvo doveo Chukhley u 64. minuti iz kaznenog udarca, a na 2:0 povisio je Kotlyarov 13 minuta kasnije. Nadu domaćinima je donio gostujući igrač Tymonyuk koji je zabio autogol u 85. minuti, ali to je bilo sve, te tako gosti odlaze s punim plijenom iz Bresta.