UEFA danas odlučuje o budućnosti ovosezonskog nogometa

Reuters

NOva videokonferencija UEFA-e i nogometnih saveza pojedinih zemalja održat će se tijekom dana, a onda će biti pozato i što će se dogoditi s europskom klupskom nogometnom sezonom

Europska nogometna federacija (UEFA) danas će održati novi sastanak sa svojim članicama na kojem će se raspravljati o nastavku nogometnih natjecanja diljem Europe.

Pandemija koronavirusa potpuno je paralizirala svijet sporta. Nogomet se već gotovo mjesec dana ne igra, a danas će UEFA na videokonferenciji skupa sa nacionalnim savezima raspavljati o nastavku sezone.

UEFA će predložiti da se prvenstva nastave. Independent tvrdi da se uopće neće razgovarati o eventualnim otkazivanja sezone i da će se učinti sve kako bi se natjecanja širom Europe završila.

Jednostavno, ako bi se prekinula natjecanja klubovi bi imali ogromne financijske gubitke. Mnogi od njih ne bi ni preživjeli, pa je UEFA odlučna da se sezone nastave i opcija je nastavak utakmica početkom svibnja.

UEFA je također spremna prihvatiti da se finala Lige prvaka i Europske lige igraju bez prisustva publike, a svi su više nego uvjereni da će se sezone okončati.

Spremni su Savezi čak i kasnije početi nove sezone kako bi se ove okončale i kako bismo dobili prvake i klubove koji će igrati europska natjecanja.

Vrlo je vjerovatno da će nogomet širom Europe krenuti početkom mjeseca svibnja i izgledno je da će se završiti bez prisustva navijača.

Getty Image/ Harold Cunningham