FIFA najavljuje: Imamo novca, pomoć je na putu!

Nogomet ostalo 31. ožu 202017:08 > 17:09
Claudio Villa/Getty Images

Predsjednik Svjetske nogometne organizacije, Gianni Infantino obećao je pomoći svakome tko će to tražiti uslijed pandemije koronavirusa.

Nogomet se ne igra u većem dijelu svijeta, klubovi gube novac, a neki su proglasili i bankrot (Žilina). Nakon što završi kriza zbog pandemije koronavirusa, mnogi savezi i klubovi koji se nađu pred zidom moći će računati na pomoć FIFA-e.

Nogometna zajednica u čitavom svijetu, više ili manje, prolazi kroz svakojake probleme zbog krize koja nas je sve pogodila. Takva situacija prijeti egzistenciji mnogih nogometnih saveza i klubova koji neće moći nastaviti financiranje postojećih natjecanja te daljnji razvoj nogometa u svojim zemljama. Stoga, FIFA će iskoristiti svoju snažnu financijsku poziciju kako bi pomogla svakome tko će to tražiti,’ najavio je predsjednik Gianni Infantino.

Prema dostupnim informacijama, FIFA raspolaže s 2,5 milijardi eura novčanih rezervi.