Probudio se iz kome, a sada Ajax raskida ugovor s njim

Nogomet ostalo 31. ožu 202012:07 > 12:11
Dean Mouhtaropoulos / Staff

Nizozemski nogometaš Abdelhak Nouri nekada je bio velika nada Ajaxa, ali je njegova karijera prekinuta na užasan način.

Prije skoro tri godine u prijateljskoj utakmici Ajaxa i Werdera iz Bremena ovaj mladi nogometaš doživio je srčani udar na terenu. Nouri je pretrpio oštećenja na mozgu zbog kojih je više od dvije godine bio u komi.

Danas Nizozemac ima 22 godine i njegov oporavak ide prema planu. Nouri može konačno komunicirati sa svojom obitelji koja mu je velika podrška.

I Ajax je tada poručio da će Nouri biti zbrinut do kraja života, ali čini se da su se stvari promijenile.

Nouri je sve do prije nekoliko dana bio na ugovoru s nizozemskim klubom koji je trebao isteći na kraju sezone. No, automatski bi se produžio na još godinu dana što u Ajaxu nisu željeli.

Nizozemski mediji objavili su da je Ajax odlučio raskinuti ugovor s Nourijem, a on bi trebao dobiti odštetu. Klub nudi oko pet milijuna eura, dok njegova obitelj želi duplo više.