Bručić iz Bjelorusije za SK: Čudno da ovdje nema panike

Nogomet ostalo 30. ožu 202013:52 > 14:13
(Photo by EuroFootball/Getty Images)

U doba pandemije koronavirusa nogomet u Europi igra se samo u Bjelorusiji

Photo by EuroFootball/Getty Images)

Sport Klub je razgovarao sa 27-godišnjim Karlom Bručićem, nogometašem Dinama iz Minska. Karlo je ponikao u zagrebačkom Dinamu, igrao u svim mlađim uzrastima reprezentacije, ali nije zaigrao za A vrstu. Sada je u Bjelorusiji, jedinoj europskoj zemlji u kojoj se igra nogomet.

Sport Klub: Karlo, kako ste se snašli u novom klubu?

Bručić: Za sada je sve dobro, osim rezultata. Krenuli smo sa dva poraza na početku sezone i očito će nam trebati još neko vrijeme da se prilagodimo. Dosta je novih igrača i treba to sve uigrati.

Povezano

Sport Klub: Koji su klupski ciljevi za ovu sezonu?

Bručić: Bez obzira na nešto lošiji početak klub želi biti u samom vrhu. Imamo vrlo kvalitetne igrače i kada se uigramo vjerujem da ćemo pokazati našu kvalitetu. Neće biti lako, ima nekoliko odličnih klubova poput BATE-a, prošlogodišnjeg prvaka Bresta i Sahtar Soligorska.

Sport Klub: Posljednji klub bio vam je Suduva u Litvi. Osvojili ste naslov prvaka, igrali odlično, ali ste odlučili napustiti klub, kako to?

Bručić: Proveo sam lijepa četiri mjeseca tamo, ali bez obzira na odličan rezultat odlučio sam se za kvalitetniju ligu. U Bjelorusiji se ipak igra puno bolji nogomet.

Sport Klub: Kakav je osjećaj kada se jedino u vašoj državi igra nogomet?

Bručić: Ne znam što bih rekao, vrlo je specifična situacija. Praktički cijeli svijet je stao zbog pandemije koronavirusa, a kod nas je sve normalno. Meni baš nije svejedno, jer vidim što se događa u cijelom svijetu i logično je da su se zaustavila sva sportska događanja. Kod nas nema panike, ljudi normalno žive i meni je to zaista čudno. Međutim, sa sportske strane sam sretan što nije sve stalo i što ovdje sve ide po planu.

Sport Klub: Kakav je život u Minsku?

Bručić: Zaista je lijepo, nemam se na što žaliti. Jedino što je trenutno dosta hladno, ali ništa što se ne može izdržati.

Sport Klub: Igrali ste u Hrvatskoj, Izraelu, Japanu, Litvi i sada Bjelorusiji. Gdje vam je bilo najizazovnije?

Bručić: Moram reći Japan jer su tamo zaista najveći profesionalci, ništa ne prepuštaju slučaju. Na svaki trening dođu sat vremena ranije i rade u teretani. Nema toliko talentiranih igrača kao kod nas, ali nevjerojatno su predani nogometu.

Sport Klub: U Japanu vam je suigrač bio legendarni Fernando Torres, kako je dijeliti svlačionicu sa takvim igračem?

Bručić: Fernando je veliki igrač, ali i veliki čovjek. Puno je nama strancima pomogao u klubu i zaista imam samo riječi hvale za njega. Žao mi je samo što nisam dulje ostao u klubu, ali nisam igrao posljednja dva mjeseca i odlučio sam napustiti klub šest mjeseci prije isteka ugovora.

Sport Klub: Prošli ste sve mlađe uzraste reprezentacije, nadate li se i dalje pozivu u A vrstu?

Bručić: Naravno da se nadam, kao i svaki profesionalni nogometaš, ali na meni je da igram što bolje pa ćemo vidjeti hoće li do toga doći.