Nogomet ostalo 28. ožu 202019:46 > 19:47
sport klub

Jedina europska zemlja na čijem se tlu igra nogomet je Bjelorusija, koju ste mogli pratiti danas putem kanala Sport Kluba. Drugo kolo je iza nas, te je to donijelo neke iznenađujuće rezultate.

Prvi su na teren izašli Slutsk i Brest, a sva tri boda odnijeli su gosti. Pogodak vrijedan velikog slavlja postigao je bivši igrač Hajduka Artem Milevskij u 19. minuti.

Nakon njih u Mozyru se odigrao susret između Slavije i BATE Borisova. Očekivala se pobjeda gostujućeg bjeloruskog velikana, ali domaćin je imao druge planove. Goste je u vodstvo doveo Willumsson već nakon deset minuta igre, ali potpuni preokret napravio je Melnikov sa dva pogotka i bacio domaće navijače u trans.

Svega je bilo u Minsku, gdje se odigravao gradski derbi između FC Minska i Dinama. Nakon prvih 45 minuta, na semaforu je stajalo 3:0 za domaćine i to je bilo to. Gosti su se ekspresno vratili s dva pogotka u drugom dijelu, ali domaćini su ostali pribrani i uzeli puni plijen.

Dvoboj između Gorodeje i Soligorska završio je pobjedom gostiju 2:0. Gosti su već u prvom dijelu mogli povesti preko penala, ali Kendiš je promašio. No, u drugom poluvremenu stvari su popravili Diasamidze i Podstrelov i tako odveli momčad do vrijednog slavlja.