UEFA upozorava! Tko ne završi prvenstvo bit će kažnjen

Nogomet ostalo 28. ožu 20209:48 > 10:01
Getty Image/ Harold Cunningham

Pandemija koronavirusa potresa nogometni svijet

U gotovo svim ligama na svijetu nogomet se ne igra, klubovi su suočeni sa velikim financijskim problemima i pitanje je kada ćemo ponovno gledati najbolje svjetske nogometaše na djelu.

Čelnici većine liga inzistiraju da se prvenstva završe kako bi se ipak nešto novaca zaradilo u ovoj izazovnoj godini, ali ima i dosta onih što zagovaraju prekid svih natjecanja bez obzira na financijske gubitke.

Engleski mediji pišu da je UEFA poslala strogo upozorenje klubovima: oni koji odluče prekršiti upute iz Nyona i ponište cijelo prvenstvo, ostat će bez mjesta u Europi iduće sezone. Pretpostavlja se da će se zbog toga prvak ipak dobiti, makar na osnovi zatečenog stanja na ljestvici uoči prekida.

Jučer smo prenijeli vijest koju je objavio The Athletic da puno klubova Premiershipa želi da trenutna sezona završi odmah i da se nastavi čim se situacija popravi, čak i ako to znači da Liverpool ostaje bez naslova prvaka nakon 30 godina. Međutim, kada vide sa čime UEFA prijeti mogli bi promijeniti mišljenje.