Nakon virtualne formule 1 i virtualni motoGP

Nogomet ostalo 26. ožu 202022:36 > 22:38
sport klub

Pandemija koronavirusa zaustavila je većinu sportskih natjecanja. Međutim, dio sportskih zbivanja nije u potpunosti nestao, već se preselio u virtualno okruženje.

Tako ćemo nakon prve virtualne utrke formule 1, dobiti i prvu virtualnu motoGP utrku koja će biti održana u nedjelju.
Zbog nedostatka stvarnih akcija na asfaltu, neki od najboljih motociklista svijeta dobit će priliku okušati se na playstationu.

Dest vozača iz ‘kraljevskog razreda’ prihvatilo je izazov i okušat će se u video igrici. Utrka će se voziti na stazi Mugello, a vozit će se šest krugova, s tim da će prethodno biti odrađene petominutne kvalifikacije.

Velika nagrada počinje u nedjelju u 15.00 sati, a moći će se pratiti na društvenim mrežama i YouTube platformi, a zanimljivo, utrku će moći pratiti i televizijski gledatelji, jer će utrku emitirati i neke televizijske stanice.

U virtualnoj motoGP utrci sudjelovat će svjetski prvak Španjolac Marc Marquez i njegov brat Alex Marquez (Honda), njihovi sunarodnjaci Maverick Vinales (Yamaha) i Aleix Espargaro (Aprilia), Alex Rins i Joan Mir (Suzuki), Francuz Fabio Quartararo (Yanaha SRT), Španjolac Iker Lecuona i Portugalac Miguel Oliveira (Red Bull) i Talijan Francesco Bagnaia (Ducati).

Obožavatelji Formule 1 prošlog vikenda vidjeli su nešto slično. Virtualnu Veliku nagradu Bahraina osvojio je Guanyu Zhou. Testni vozač Renaulta i vozač Formule 2 bio je najbrži nakon 14 krugova.

Od aktivnih vozača Formule 1 sudjelovali su samo Britanac Landa Norrisa i Kanađanin Nicolasa Latifija. Uz njih, vozila su još neka imena iz nižih rangova Formule i esport svijeta te bivših vozača F1 i ostalih poznatih ljudi.

Prijenos ove utrke uživo omogućili su službeni profili Formule 1, Sky Sporta i ostalih vozača-igrača, a utrku je na svim kanalima pratilo oko 350.000 ljudi.