Pobjegao iz samoizolacije pa pijan ludovao golf-vozilom

Nogomet ostalo 26. ožu 202020:24 > 20:26
Scott Heavey / Staff

Veznjaka novozelandskog Wellington Phoenixa Tima Paynea (26) očekuje kazna nakon što je pobjegao iz samoizolacije u kojoj se nalazio zbog pandemije koronavirusa, te u alkoholiziranom stanju upravljao vozilom za golf po ulicama Sydneyja.

Društvo mu je radio suigrač Oliver Sail, a sada ih obojicu očekuje drastična kazna zbog bijega u ranim jutarnjim satima.

– Nevjerojatno mi je žao i nevjerojatno mi je neugodno – kazao je Payne u razgovoru a novozelandski radio Sport.

Nogometaši novozelandskog kluba bili su u izolaciji u Sydneyju u nadi da će igrati u australskoj A-League, ako se natjecanje nastavi pred praznim tribinama. Međutim, sezona je otkazana. Prema policijskom izvještaju Payne i Sail su u vozilu za golf prošli više od pet kilometara.

– Učinio sam nešto na što nisam ponosan i svjestan sam da me očekuje kazna – dodao je 26-godišnji veznjak koji je do sada upisao 17 nastupa u dresu novozelandske reprezentacije.

– Ako se istragom utvrdi da je došlo do bilo kakvog prekršaja, FFA će brzo djelovati u skladu s kodeksom ponašanja – navedeno je u priopćenju Australskog nogometnog saveza.