Conmebol pomaže klubovima, hoće li i Uefa?

Nogomet ostalo 26. ožu 202020:14 > 20:19
Getty Images / Stringer

Klubovima koji igraju u Copa Libertadores i Copa Sudamericana ponuđen je predujam do 60% njihovog osvojenog novca kako bi ostali solventni tijekom koronavirusne krize, priopćila je u četvrtak Južnoamerička nogometna federacija (CONMEBOL).

U ta dva natjecanja, koja su ekvivalenti europske Lige prvaka i Europske lige, još nastupa 76 klubova. Svi će dobiti novac za sudjelovanje u kvalifikacijama, a zbroj se povećava kako napreduju u natjecanju.

– Situacije poput ove zahtijevaju brze i izvanredne reakcije – kazao je predsjednik CONMEBOL-a Alejandro Dominguez.

– Ovim predujmom, CONMEBOL će klubovima omogućiti garancije da ispune svoje financijske obveze suradnicima, osoblju i igračima – dodao je Dominguez.

Južnoamerički nogomet zaustavio se u trenucima dok pandemija koronavirusa pogađa kontinent. Trenutno su odigrana dva kola grupne faze najjačeg kontinentalnog natjecanja, Copa Libertadores. Branitelj naslova je Flamengo koji je u studenom 2019. na stadionu Monumental u Limi pobijedio River Plate.

Prizor s tog finala pronaći ćete na gornjoj fotografiji, a nešto više o glavnom gradu Perua ‘s terena’ saznat ćete u ovom videu pustolova i putopisca Vedrana Bađuna: