Velikan zamolio svoje igrače da se odreknu plaće

Nogomet ostalo 24. ožu 20208:40 > 8:45
Lynne Cameron/Getty Images

Pandemija koronavirusa negativno će utjecati na financijsku sliku brojnih nogometnih klubova, a najviše će u ovoj situaciji biti pogođeni oni najveći i najbogatiji - nogometni velikani.

Jedan od takvih je i belgijski Anderlecht i klub našeg Marka Pjace, koji je odlučio smanjiti plaće i troškove gdje god je moguće, a igrače su već zamolili da se odreknu jednomjesečne plaće.

“Koronavirus na naše živote ima utjecaj bez presedana. Anderlecht ne može pobjeći od posljedica pandemije. Naš klub je dužan zbog velike neizvjesnosti oko prihoda, dok vladine mjere ograničavaju normalno poslovanje, ograničiti troškove koliko god je moguće. To podrazumijeva i fleksibilnost svih zaposlenika. Klub je odlučio solidarno podijeliti žrtvu na sve. Svi će učiniti svoje. Anderlecht je klub koji je tijekom povijesti nailazio na mnoge probleme i sve ih je riješio. Pobijedit ćemo i sada”, stoji u obraćanju kluba.

Navodno Belgijci duguju 100 milijuna eura, a zbog trenutačne situacije dug bi mogao dodatno porasti.