UEFA ovim potezom potvrdila odgađanje Eura

Nogomet ostalo 17. ožu 202012:29 > 12:32
UEFA

Krovna europska nogometna kuća napravila je jako zanimljiv potez, piše francuski L'Equipe

Francuski L’Equipe javlja kako je UEFA napravila potez nakon kojeg je sasvim jasno da od ovogodišnjeg Eura neće biti ništa.

Preciznije rečeno, možda će i biti, ali neće biti održano na ljeto.

Naime, spomenuti izvor kaže kako je krovna kuća svjetskog nogometa otkazala rezervacije za svoje članove za koje je bilo predviđeno da će ovog ljeta boraviti u jednom hotelu u Kopenhagenu. Inače, glavni grad Danske je jedan od 12 gradova domaćina Eura.

Čini se da nakon ovog poteza UEFA-e možemo zaključiti da od Eura neće biti ništa i čeka se samo zvanična potvrda.

Danas je telefonska sjednica između članova Upravog odmora UEFA-e nakon koje će biti službeno rečeni zaključci vezano za nogomet u Europi.

Što se samog Eura tiče, postoje dva scenarija. Da bude odgođen za narednoj ljeto ili da bude igran od kraja studenog do kraja prosinca ove godine.

U tom slučaju UEFA bi dala zeleno svjetsko da se nacionalna prvenstva nastave početkom svibnja i završe najkasnije do kraja lipnja.

Reuters