UEFA traži od Intera i Rome da se povuku iz Europa lige

Nogomet ostalo 12. ožu 202011:41 > 11:48
Bongarts/Getty Images

Stanje u Italiji je alarmantno, a protivničke ekipe ne žele dolaziti na terene Intera i Rome

Europska nogometna federacija (UEFA) navodno je zatražila od Intera i Rome da se povuku iz Europske lige nakon što su otkazani susretu osmine finala u kojima su trebali igrati ovi klubovi.

Il Messaggero donosi informaciju kako su čelnici krovne kuće europskog nogometa poslali dopis talijanskim klubovima u kojim ih mole da se povuku iz natjecanja kako bi se ono nastavilo odvijati normalnim tokom.

Predsjednik UEFA-e Aleksander Ceferin nada se da će se sva natjecanja uspješno okončati, kako bi na vrijeme počelo i prvenstvo Europe zakazano za ovo ljeto, a kojeg je pandemija koronavirusa ozbiljno ugrozila.

Zato je i odlučeno da se dopis pošalje na adrese talijanskih klubova s molbom za odustajanje od natjecanja kako ne bi bilo daljnih odgađanja, ali Il Messaggero tvrdi da je su klubovi ovaj prijedlog odbili.

Još uvijek je nepoznato šta će se dogoditi s ekipom Juventusa. Nogometaš ovog kluba Daniele Rugani zaražen je koronavirusom i kompletna momčad stavljena je u karantenu.

To znači da gotovo sigurno neće biti utakmice protiv Lyona sljedećeg tjedna i zaista je teško očekivati neki veći preokret u idućim danima.

Marco Rosi/Getty Images