Korona odgodila finale španjolskog Kupa na jesen

Nogomet ostalo 11. ožu 202017:58 > 18:00
sportklub

Odluka o odgodi donesena je nakon sastanka predsjednika saveza sa predsjednicima Athletica i Real Sociedada.

Španjolski nogometni savez odgodio je odigravanje utakmice finala španjolskog kupa između Athletic Bilbaoa i Real Sociedada zbog širenja koronavirusa pa se ona neće igrati 18. travnja u Sevilli kako je bilo predviđeno.

Idući tjedan bi trebao biti određen novi datum, ovisan o situaciji sa širenjem koronavirusa, izvijestio je savez. Utakmica bi se mogla igrati 30. svibnja, tjedan dana nakon završetka prvenstva.

U Španjolskoj je do sada zabilježeno 2.188 slučajeva koronavirusa pri čemu je 49 osoba preminulo, a 183 ozdravile.

U južnoj pokrajini Andaluziji gdje će se igrati finale dijagnosticiran je koronavirus na 71 osobi.

Suspendirana je i utakmica druge lige između Mirandesa i Numancije koja se trebala igrati u subotu pred praznim stadionom.

Ona se trebala igrati u pokrajini Castilla i Leon, jednoj od najpogođenijih koronavirusom, pa je tamošnja regionalna vlada donijela odluku o suspenziji utakmice.

To je zasad jedina prvenstvena suspendirana utakmica nakon što je La Liga, organizator natjecanja, u ponedjeljak odredila da će se iduća dva kola prve i druge lige igrati bez publike.

Pomaknut i jubilarni kongres FIFA-e.

Također, jubilarni 70. Kongres Međunarodne nogometne federacije (FIFA), koji se trebao održati 5. lipnja u glavnom gradu Etiopije Addis Abebi, zbog koronavirusa odgođen je za 18. rujna, objavila je krovna nogometna organizacija.

Kako se navodi, ova odluka je donesena zbog preporuka Svjetske zdravstvene organizacije, te otežanog putovanja u zemljama koje su najviše pogođene virusom.

Osim toga, sastanak Vijeća FIFA-e planiran za petak 20. ožujka, također je premješten do datuma koji još nije potvrđen u lipnju ili srpnju. Sastanak će se održati u Zurichu ili putem video konferencije.