Nakon Watforda, Redsima stigao poraz i od Chelseaja

Clive Brunskill/Getty Images

U osmini finala FA Kupa momčad Franka Lamparda bila je bolja od Liverpoola 2:0

Nogometaši Liverpoola nisu mogli ništa izgubiti cijelo vrijeme, a onda u par dana dva poraza. Nakon što ih je za vikend sredio Watford, stigao je i poraz od Chelseaja 2:0 u osmini finala FA Kupa.

Plavci su bili mnogo bolji suparnik od lidera Premier lige koji je u posljednje četiri utakmice u svim natjecanjima pretrpio tri poraza i u očiglednom je padu forme.

Plavci su poveli u 13. minuti golom Williana, koji je iskoristio rupu u obrani Liverpula, ali i katastrofalnu reakciju golmana Adriana.

Mnogo bolju igru momčad Franka Lamparda drugim pogotkom okrunio je Ross Barkley u 64. minuti. Englez je loptu dobio na svojoj polovici terena, ali je imao dovoljno snage da sa 20-tak metara uputi precizan udarac i po drugi put svlada rezervnog čuvara mreže Crvenih.

Chelsea je do kraja utakmice imao još nekoliko dobrih šansi da dotuče velikog rivala s Anfielda, u čijoj igri se mnogo toga nije promijenilo ni poslije ulaska u igru Roberta Firmina i Mohameda Salaha.