Niko Kovač najavio povratak na trenersku klupu

Nogomet ostalo 25. velj 202011:43 > 11:51
Foto: Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Niko Kovač proteklih se mjeseci odmara, puni energijom i najavljuje povratak na trenersku klupu.

Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Niko Kovač dugo vremena nije razgovarao s medijima, no pojavio se u intervjuu za Servus TV. Hrvatski trener osvrnuo se na proteklo razdoblje svoje karijere te najavio ono što slijedi.

Ne zamjeram nikome ništa, nogomet donosi emocije koje je ponekad teško shvatiti. S Hansijem Flickom (trener Bayerna) čuo sam se prije nekoliko dana kako bih mu čestitao rođendan i poželio sreću protiv Chelseaja. Tri i pol godine u Bayernu donijele su mi veliko iskustvo koje namjeravam iskoristiti u budućnosti.’

A što budućnost donosi Kovaču?

Naravno da je teško pronaći klub nakon jednog Bayerna, ali nije mi toliko bitno koliko je klub velik, želim se identificirati s poslom koji radim. Ima mnogo kvalitetnih liga, zašto ne bih radio u Španjolskoj ili Njemačkoj, Bundesliga nije jedina opcija,’ kazao je Kovač.

Otkada je napustio München, Kovač je povezivan s nizom klubova od povratka u Eintracht, pa s Herthom, Arsenalom, Evertonom i West Hamom, međutim vrijeme je iskoristio onako kako je upravo želio.

Puna dva tjedna proveo sam na skijanju što nisam učinio više od desetljeća, napunio sam se energijom i spreman sam za nove izazove,’ zaključio je nekadašnji kapetan Vatrenih.