Veliki jubilej za Waynea Rooneyja!

Nogomet ostalo 21. velj 202023:13 > 23:21
Laurence Griffiths /Allsport/Getty Images

Derby je danas u 34. kolu Championshipa ugostio Fulham s kojim je odigrao 1:1, no zvijezda je bio Wayne Rooney

U 34. kolu engleskog Championshipa Derby je na svojem terenu remizirao s Fulhamom, a velika je zvijezda večeri bio igrač domaćih Wayne Rooney.

Večeras je odigrao 500. ligašku utakmicu u engleskom nogometu. S kapetanskom vrpcom oko ruke poveo je Derby te je postigao pogodak za vodstvo protiv Fulhama iz penala u 55. minuti.

No, 16 minuta kasnije večer mu je pokvario srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović koji je poravnao na 1:1, a rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

211 pogodaka postigao je ovaj engleski legendarni napadač koji je debitirao u kolovozu 2002. Više pogodaka je od toga doba postigao samo Billy Sharp, koji je u hitu Premiershipa, Sheffield Unitedu.