ANKETA: Vraća se Europska liga – tko je favorit?

Nogomet ostalo 20. velj 202018:11 > 18:17
Catherine Ivill - AMA/Getty Images

Nakon prvih utakmica Lige prvaka, danas počinje i nokaut faza Europske lige

Nakon što se vratila Liga prvaka, danas će na teren izaći i 32 momčadi koje su prošle u nokaut fazu Europske lige (ili su ondje dospječe završivši na trećem mjestu skupine u Ligi prvaka) i igrati prve utakmice 1/16 finala.

Jedan od najzanimljivijih susreta definitivno će se odigrati u Belgiji gdje će Club Brugge dočekati Manchester United. Brugge drži sve konce u Beligiji i uvjerljivo su vodeća momčad prvenstva, Manchester s druge strane igra vrlo lošu sezonu i kako prvenstvo odmiče, sve se veći upitnik nadmeće nad njihov plasman u Europu ove sezone. Uspjeh u Europskoj ligi, a pod uspjeh čitaj – ništa manje od osvajanja iste, označio bi spas sezone. Danas ih čeka prvi korak na tom putu.

Jedan vrlo zanimljiv susret odigrat će se i u Njemačkoj, Leverkusen u utakmici dostojnoj recimo, polufinala ovog natjecanja, dočekuje Porto. Obje ekipe računaju na velik rezultat, tako da će biti vrlo zanimljivo vidjeti njihov okršaj u ovako ranoj fazi natjecanja. Sličan dvoboj će se odigrati i u Ukrajini gdje će Shakhtar dočekati Benficu, a svoj spas sezone kroz Europsku ligu traži još jedan engleski klub. Arsenal u Grčkoj traži pozitivan rezultat protiv prve momčadi prvenstva Olympiacosa. Mikel Arteta po pitanju Premier lige zasad nije donio neki preokret u klubu, može li mu to poći za rukom na europskom planu?

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti i susret Eintrachta i Red Bull Salzburga, Ludogoretsa i Intera, Rome i Genta te Wolverhamptona i Espanyola, a tu su i Glasgow Rangersi koji će dočekati Bragu, te prošlogodišnji polufinalist Lige prvaka Ajax koji gostuje kod Getafea.

Tko je po vama favorit za osvajanje Europske lige ove sezone?