Jovićević: Volio bih Kraljevski klub u osmini finala

Nogomet ostalo 13. velj 202019:22 > 19:37
Alex Morton/Getty Images

Mlade snage Dinama izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što su jučer svladali vršnjake iz Dinama Kijeva

Mladi Dinamovi nogometaši u srijedu su poslijepodne u Kijevu, u jednoj od najvažnijih utakmica njihove mlade dosadašnje karijere, nakon izvođenja penala izborili plasman u osminu finala Lige prvaka za mlade.Veliki je heroj bio golman Renato Josipović koji je u lutriji kaznenih udaraca dva puta obranio.

‘Fantastičan je osjećaj, imao sam neki osjećaj da će utakmica otići u produžetke, pa na kraju i na penale. Bio sam psihički pripremljen na to, puno smo vježbali, i na kraju sam pročitao ta dva jedanaesterca i sretan sam što je tako ispalo. Kao neki cilj, želio bih ostati što je duže moguće u Dinamu, sada sam treći golman seniora iza Zagorca i Livakovića, bitno mi je da se nametnem kako bi možda došao i do prve momčadi’ – rekao je Josipović.

Svoj komentar dao je i stup mlade Dinamove obrane, Joško Gvardiol.

‘Nije mi bitno tko će biti sljedeći protivnik. Zadovoljan sam kako smo igrali, tvrdo je bilo, ali na kraju smo zasluženo prošli. Što se tiče usporedbe juniora i seniora, ni na juniorskoj razini nije ništa lakše nego s prvom momčadi, tako da sam zadovoljan sa svojim stanjem’ – rekao je Gvardiol.

Jednako tako za veliki uspjeh Dinamovih klinaca zaslužan je i trener Igor Jovićević.

‘Veliki uspjeh za klub, utakmica je bila dosta teška. čak na trenutnke negledljiva ali mi smo dalje prošli. Moji dečki su pokazali karakter, da oni to mogu. Nije bitno kako se igra u petoj minuti, bitno je kako se igra na kraju. Ponosan sam na njih, ali izdvojio bih i svoj stožer, Domagoja Kosića i Alena Peternaca su bili od velike pomoći za ovako velik uspjeh. Volio bih izvući Kraljevski klub, Real Madrid, to mi je velika želja’ – završio je Jovićević.

Mladi Modri sutra će saznati poslije ždrijeba tko ih čeka u osmini finala Lige prvaka.