Budimir opet prijeti Kataloncima, Setien se vraća kući

(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

I ova nedjelja nudi bogat sportski sadržaj, a neke od utakmica možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.

Od 15 sati na kanalu Sport Klub 1 uživo možete pratiti dvoboj između Sheffield Uniteda i Bournemoutha. Sheffield igra sjajnu sezonu i još uvijek drži to visoko šesto mjesto i novak u ligi 13 kola prije kraja ima realne šanse za izboriti Europu. Bournemouth im je definitivno velika prilika za nova tri boda, no momčad Eddia Howea pobjedama u posljednja dva kola (Brighton i Aston Villa) dala je naslutiti svoj izlazak iz krize. U prilog Sheffieldu idu i brojne ozljede gostiju – Brooks, Daniels, Groeneveld, Lerma... sve su igrači bez kojih će Cherriesi morati istrčati na Bramall Lane. Domaćinu nedostaje jedino napadač McGoldrick.

Nešto kasnije, od 17:30, svoj susret 26. kola igrat će Manchester City. Na Etihad stiže West Ham United,Građani su u posljednja tri kola osvojili tek četiri od mogućih devet bodova pa Čekićari danas moraju pasti. Bitka za naslov je praktički riješena, no Guardiola će definitivno gristi do kraja. Španjolac ne može računati na Sanea, Sterlinga i Zinchenka, a pod upitnikom su i Laporte te Mendy. West Hamu nedostaju Wilshere i Yarmolenko. Prijenos uživo je na Sport Klubu 2.

Laurence Griffiths / Staff

Španjolska: Baskijski derbi, Real i Barca idu po iskupljenje

Mnogo bogatiji program očekuje nas u španjolskoj Primeri.

Već u podne imamo prvi dvoboj u kojem će Espanyol dočekati Mallorcu. Domaćini su na začelju ljestvice, a Mallorca na 17. mjestu, na rubu zone ispadanja. Može li Ante Budimir ponovno zatresti mrežu u Kataloniji i time podgrijati glasine o interesu moćne Barcelone, protiv koje je ranije u prvenstvu na Camp Nou zabio dva pogotka? Budimir s respektabilnih 8 pogodaka trenutno dijeli 11. mjesto na ljestvici strijelaca i definitivno treba držati oko na njemu.

Osim toga, danas na teren izlaze i Real Sociedad i Athletic Bilbao, dva velika rivala iz Baskije koji će odmjeriti snage u velikom derbiju na Anoeti. Dva kluba koja su izbacila velikane Real i Barcelonu u polufinalima španjolskog Kupa. Sociedad je osmi, Bilbao deveti i dijele ih samo tri boda, dakle – sve je otvoreno!

I perjanice španjolskog nogometa također igraju svoje susrete ove nedjelje. Real od 16 sati gostuje kod Osasune i željet će isprati gorak okus nakon ispadanja iz Kupa Kralja, jer u prvenstvu su zaista u odličnoj formi. Zidaneu još uvijek nedostaje Asensio, a nisu sigurni ni Bale kojeg se čeka već neko vrijeme, zatim Carvajal te Eden Hazard, iako se Belgijac prošlog tjedna konačno pridružio redovitim treninzima s prvom ekipom.

U 21 sat na Sport Klubu1 pratite izravni prijenos utakmice Betisa i Barcelone. Poseban je to susret jer Andaluzija je uvijek vruć teren, a večeras bi strasti trebale biti dodatno rasplamsane jer se tek što je napustio bivši klub, Quique Setien vraća se na Benito Villamarin s Blaugranom. U Barceloni ionako, što zbog loših rezultata, što zbog odnosa u klubu vlada kaotično stanje, mogu li Andalužani dodatno zakomplicirati situaciju svom bivšem šefu?