Real i Barca protiv Baskijaca za polufinale

Eric Alonso, Getty images

Nakon što su prolazak u polufinale španjolskog kupa ostvarili Granada i Mirandes, danas ćemo dobiiti još dva putnika

Jedan dvoboj imamo u polufinalu španjolskog Kupa kralja, a to su iznenađujuće Granada i drugoligaš Mirandes. Večeras ćemo saznati još dvojicu putnika u polufinale, a to ćemo znati iza 23 sata kada svoje dvoboje odigraju Real Madrid i Real Sociedad, dok je Barcelona na teškom iskušenju kod Athletica u Bilbauu.

Kraljevi su uhvatili kontinuitet, pogotovo u obrani gdje je u 7 od 10 zadnjih utakmica Realova mreža ostala netaknuta. Danas na Santiago Bernabeuu dočekuju goste iz San Sebastiana, Real Sociedad.

‘Igramo u ritmu svaka tri dana, ali u ovom trenutku nam to ne predstavlja baš nikakav problem. Fizički se osjećamo sjajno, najbolje dosad u sezoni. Lista ozlijeđenih je gotovo prazna, evo drago nam je da se i Hazard vratio nakon duge i teške ozljede iako neće igrati u četvrtak. Real Sociedad? Tu utakmicu tretiramo kao finale Kupa kralja. Potpuno smo fokusirani kako bi zadržali pozitivan niz’ – rekao je Zidane.

Dok u Madridu sija sunce, u Barceloni je malo drugačija atmosfera. Prije današnjeg ogleda na San Mamesu, u Kataloniji je glavna tema Abidal i Messi, odnosno nesuglasice koje traju već duže vrijeme. A iako Barcelona pobjeđuje, ni igra nije baš bajna. Današnjom pobjedom barem bi malo kupili mir u kući.

‘Mene se to ne tiče, ja sam isključivo fokusiran na nogomet i moje igrače’ – odbacio je sve nervoze trener Barcelone Quique Setien i najavio večerašnji susret:

‘Moja momčad i ja smo uzbuđeni prije ovog ogleda. Ovo je jedna od onih utakmica kada oba sastava daju sve za pobjedu. Tako i mora biti jer samo pobjednik ide dalje. Očekujem vrlo neizvjesnu utakmicu. I kada je razlika u kvaliteti među klubovima bila veća San Mames je bio vruć stadion. Moramo biti pametni, mudri, strpljivi. Preferirati naš stil i njime nadvladati suparnika’ – rekao je Setien.