Preokreti, drama u završnici i pobjeda Spursa (VIDEO)

Nogomet ostalo 5. velj 202022:38 > 22:41
Julian Finney, Getty Images

Nogometaši Tottenhama plasirali su se u osminu finala FA kupa pobjedom nad Southamptonom kod kuće s 3:2.

Prvi dvoboj ove dvije momčadi završen je bez pobjednika (1:1), pa se pitanje sudionika sljedećeg kola tražilo u Londonu.

Tamo je viđen izuzetno uzbudljiv dvoboj, vodili su domaći, pa gosti, a na kraju je sve rješeno s bijele točke koju je realizirao Son u 87. minuti.

Počelo je odlično za domaćine koji su poveli u 12. minuti kada je Stephens skrenuo Ndombeleov udarac u vlastitu mrežu.

Međutim, “Sveci” u 34. minuti stižu do izjednačenja. Shane Long je natrčao na odbijenu loptu i rutinski pogodio za 1:1. Ispostavilo se da je tada Long postavio i rezultat prvog dijela.

Na otvaranju drugog poluvremena je viđeno nekoliko dobrih šansi na obje strane, a onda je u 72. minuti Southampton stigao do preokreta. Redmond je povukao kontru i uposlio Ingsa, a ove sezone sjajni napadač Southamptona postigao lijep gol za 1:2.

Ipak, Moura i u završnici Son donose pobjedu Joseu Mourinhu.