To je najviše trošio u siječnju? Veliko iznenađenje

Nogomet ostalo 3. velj 202010:05 > 10:11
Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Siječanjski prijelazni rok je gotov, a evo kako se trgovalo

Zimski prijelazni rok u najjačim ligama Europe je okončan prošlog tjedna, a najbogatiji klubovi Starog kontinenta su bili relativno mirni.
Lista od pet klubova koji su potrošili najviše novca je puna iznenađenja, a zanimljivo najviše je na nove igrače uložio klub iz Bundeslige.

Naime, berlinska Hertha je na nove igrače potrošila 78 miliona eura. Stigli su Piatek iz Milana (27 milijuna), Tousart iz Lyona (25 milijuna), Cunha iz RP Leipziga (15 milijuna) i Ascacibar iz Stuttgarta (11 milijuna).

Sljedeći na listi je Napoli. Partenopei su već sada završili nekoliko transfera za ljeto. Petagna i Rrahmani će stići na kraju sezone, a sada su se ekipi priključili Lobotka, Demme i Politano. Koštali su 65.5 milijuna eura.

Monaco je uložio 65 milijuna eura na nekoliko izuzetno talentiranih igrača. Redovima Kneževa su se priključili: Tchouameni, Youssouf Fofana, Marcelin, Pavlović i Majecki. Posljednja dvojica će do kraja sezone ostati u Partizanu, odnosno Legiji.

Četvrti na listi je Manchester United koji je 55 milijuna eura potrošio na samo jednog igrača. Nakon silnih pokušaja Bruno Fernandes se konačno priključio Crvenim vragovima. Na Old Trafford je stigao i Ighalo, ali se radi o posudbi.

Među pet klubova koji su najviše potrošili tokom zime je i fenjeraš La lige. Espanyol je u siječnju uložio 40.5 milijuna eura s namjerom da ostane u društvu najboljih. Stigli su Raul de Tomas iz Benfice (20 milijuna), Embarba iz Raya Vallecana (10 milijuna), Cavrera iz Getafea (9 milijuna) i golman Olazabal (1.5 milijuna).

Lars Baron, Getty Images