Calhanoglu spasio Milan, u polufinalu ih čeka Juventus

Marco Luzzani, Getty Images

Rossoneri su se plasirali u polufinale nakon što su nakon produžetaka svladali Torino 4:2

Milan je u četvrtfinalu talijanskog kupa svladao Torino 4:2 nakon produžetaka i tako se plasirao u polufinale gdje će ih čekati Juventus.

Treba napomenuti kako je Milan odao veliku počast košarkašu Kobeu Bryantu koji je poginuo u helikopterskoj nesreći zajedno sa kćeri Giannom i još sedmero ljudi koji su se nalazili u helikopteru. Poznati košarkaš bio je veliki navijač Rossonera.

Rossoneri su poveli već nakon 12 minuta igre, strijelac je bio Giacomo Bonaventura na sjajnu asistenciju hrvatskog napadača Ante Rebića. Torino je izjednačio na 1:1 u 34. minuti pogotkom Bremera, a isti igrač je doveo goste u vodstvo u 71. minuti. I kada se činilo da će momčad Stefana Piolija ispasti, stvari spašava Hakan Calhanoglu koji u samoj završnici zabija za izjednačenje te se otišlo u produžetke.

Turčin je ponovno bio strijelac na samom početku drugog produžetka u 106. minuti, a samo dvije minute kasnije legendarni Zlatan Ibrahimović zabija i postavlja konačnih 4:2.

Sutra u drugom četvrtfinalu se sastaju Inter i Fiorentina, a pobjednik će igrati u polufinalu sa Napolijem.