FA kup: Liverpool umalo ispao od niželigaša (VIDEO)!

Nogomet ostalo 26. sij 202019:48 > 19:52
Catherine Ivill, Getty Images Spor

Engleski velikani Manchester City i Manchester United izborili su plasman u osminu finala FA kupa, dok će Liverpool morati na reprizu (4.2.) nakon što je odigrao iznenađujućih 2-2 protiv trećeligaša Shrewsbury Towna.

Liverpool je na gostovanju kod 16. momčadi trećeg razreda engleskog nogometa poveo 2-0 golovima Curtisa Jonesa (15) i Donalda Lovea (46-ag), međutim domaćin je u nastavku zabio dva gola vodećoj momčadi Premiershipa izazvavši euforiju na stadionu Montgomery Waters Meadow.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Jason Cummings. Prvo je u 65. minuti smanjio golom iz kaznenog udarca, a 10 minuta kasnije je izjednačio nakon što je prošao Dejana Lovrena koji je igrao cijeli susret za “Redse”.

Branitelj naslova Manchester City je na svom travnjaku pobijedio Fulham sa 4-0. Gosti su već od šeste minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Tim Ream i bilo je samo pitanje s koliko će razlike slaviti ‘Građani’. Na koncu je bilo 4-0, a golove su zabili Ilkay Gundogan (8), Bernardo Silva (19) i Gabriel Jesus (72, 75).

United je bio još uvjerljiviji pobijedivši trećeligaša Tranmere Rovers sa 6-0. Strijelci za “Crvene vragove” bili su Harry Maguire (10), Diogo Dalot (13), Jesse Lingard (16), Phil Jones (41), Anthony Martial (45), te Mason Greenwood (56).