SK NEDJELJA: Fulham na Etihadu, Real grabi prema vrhu

Shaun Botterill/Getty Images

Iako je današnji dan u sjeni rukometa, valja pogledati današnje poslastice u FA kupu i španjolskoj ligi

I ove nedjelje možete pogledati najnovije sadržaje na kanalima Sportkluba, današnji je dan osim naravno rukometa, rezerviran i za FA kup te španjolsku ligu.

Startamo od 12 sati na SK1 gdje Atletico Madrid traži izlaz iz krize u sklopu 21. kola španjolske lige na Wanda Metropolitanu gdje dočekuje Leganes. Simeoneova momčad je u nizu od tri poraza, posebno je bio težak onaj zadnji u španjolskom kupu od Leonese. Leganes je svoje obaveze u Copi del Rey apsolvirao, a ovaj dvoboj je pod posebnim povećalom jer bi mogao nastupiti i naš Šime Vrsaljko.

Prije rukometa se zagrijte uz dvoboj FA kupa Manchester City i Fulham od 14 sati također na SK1. Vidjet ćemo kako će se Guardiolina momčad snaći protiv trenutno trećeplasiranog kluba u Championshipu koju predvodi ubojiti napadač Aleksandar Mitrović. Građani su u solidnom nizu od četiri pobjede i jednog poraza, a ni Fulham nije loš s tri pobjede, jednim porazom i jednim neriješenim ishodom.

Ponovno na kanalu SK1 od 18 sati Shrewsbury dočekuje Liverpool. Suludo je trošiti riječi na Redse, već se zna kako melju u Premiershipu, a sad ćemo vidjeti kako će se snaći protiv protivnika iz trećeg ranga engleskog nogometa. U svakom slučaju, pobjeda momčadi Jurgena Kloppa vjerojatno nije upitna, ali svakako zanimljivi dan u životu navijača Shrewsburyja.

Nogomet zaključujemo dvobojem u Valladolidu na SK1 od 21 sat gdje će istoimeni domaćin dočekati drugoplasirane Kraljeve, odnosno Real Madrid. Modrić i ekipa također su se riješili obaveza u španjolskom kupu, te se u miru mogu posvetiti prvenstvu gdje bi eventualnim večerašnjim slavljem preskočili Barcelonu koja je jučer poražena kod Valencije i time zauzeli vrh La Lige.