Juve lagano pobijedio Romu s Kalinićem u sastavu

Nogomet ostalo 22. sij 202022:41 > 22:46
Stefano Guidi/Getty Images

Nogometaši Juventusa večeras su na svom terenu pobijedili Romu sa 3:1 i plasirali se u polufinalu Kupa Italije.

Od derbija koji se igrao na Allianz stadionu mnogi su očekivali dosta uzbuđenja i neizvijesnosti, ali Juventus to nije dopustio. Domaći su već u prvom poluvremenu sve riješili kada su imali vodstvo od 3:0.

Povezano

Roma je nešto bolje ušla u dvoboj i imala dvije solidne prilike, ali nisu uspjeli savladati Buffona. Juventus je strpljivo čekao svoju šansu i dočekao ju je u 26. minuti.

Cristiano Ronaldo je iskoristio očajnu reakciju Florenzija i Mancinija i sjajno je pogodio za 1:0. Nakon ovog gola igrači Rome su potpunosti izgubili konce u ovom susretu. Juve je to iskoristio i do kraja prvog dijela zabio još dva gola. Na semaforu je 2:0 bilo u 38. minuti kada je Bentancur poogodio mrežu gostujućeg tima.

Treći gol domaći su postigli u drugoj minuti sudačke nadoknade, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Bonucci. No, početkom drugog gola Roma je smanjila na 3:1. Under Cengiz je pogodio prečku, a lopte se od Buffona na kraju odbila u mrežu.

Vučica je samo nekoliko minuta kasnije mogla i do drugog gola i potpunosti se vratiti u dvoboj. Prvo je Kalinić s nekoliko metara pogodio stativu, a u sljedećem napadu Buffon je odbranio udarac Florenzija.

Juventus je nakon toga preuzeo incijativu na terenu i imao nekoliko dobrih šansi preko Ronalda i Higuaina. No, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:1, te je Juventus izborio plasman u polufinale Kupa Italije gdje će igrati protiv boljeg iz duela Milan – Torino.

Nikola Kalinić je zbog suspenzije Edina Džeke bio u prvom sastavu i odigrao je svih 90 minuta. Marko Pjaca je cijeli susret odgledao s Juventusove klupe.