SK UTORAK: Pregršt uzbuđenja, ali jedan derbi odskače

Nogomet ostalo 21. sij 202016:58 > 17:04
Getty Images

Sportklub vam ovog utorka donosi nekoliko velikih nogometnih derbija, a neće izostati ni košarkaška uzbuđenja.

Večeras vas na Sportklub televiziji očekuje nekoliko poslastica, ali kod većine zaljubljenika u nogomet oči će biti uprte u London, gdje će gradski derbi odigrati Arsenal i Chelsea (21:15, SK1).

Obje momčadi imaju problema s formom pa su bodovi neophodni jednima i drugima. Ipak, ohrabrujuće vijesti za navijače Chelseaja su da im upravo Arsenal odgovara u posljednje vrijeme, posebno kada su utakmice na Stamford Bridgeu u pitanju.

Posljednji domaći ligaški poraz dogodio se 2011. godine i nakon toga Chelsea na Stamford Bridgeu protiv Arsenala ima čak 6-1-0.

Druga utakmica koju je novi trener Mikael Arteta odradio u Arsenalu bila je upravo protiv Chelseaja. I tada je Arsenal unatoč dominaciji, vidljivoj ogromnoj želji te vodstvu od 1-0 do 83. minute izgubio na svom stadionu (1-2).

Osim velikog londonskog derbija, pogledajte i ostale utakmice Premier lige, a možda je najzanimljivija utakmica Sheffield United protiv Manchester Cityja. (20:30,SK5).

Dok nogometaši Sheffielda iz tjedna u tjedan oduševljavaju svojom čvrstinom i konstantnim uvjerljivim nastupima, City se s druge strane muči s formom i zaostatak za Liverpoolom je sve veći.

Marco Rosi, Getty Images Sport

Na Apeninima nas očekuje derbi četvrtfinala talijanskog Kupa između Napolija i Lazija (20:45, SK HD).

Upravo je Kup natjecanje gdje se ove dvije momčadi mogu nadati nekom trofeju, a ulogu favorita su dobili igrači Gennara Gattusa.

Ako nogomet nije vaš sport, večeras vas također očekuju košarkaška uzbuđenja u Eurocupu, već od 18:15 sati možete na SK1 gledati dvoboj Partizana i Darussafake.