DInamo remizirao s Lokosima, Splićani uvjerljivi

Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatski nogometni klubovi bili su dosta uspješni u današnjim odigranim prijateljskim utakmicama

Pripreme za proljetni dio prvenstva Prve HNL u punom su jeku, a hrvatski predstavnici odrađuju vrlo dobre prijateljske utakmice.

Dinamo je u Rovinju odigrao neriješeno sa Lokomotivom 1:1. Modri su dominirali, čime su i okrunili prvi pogodak na susretu, strijelac je bio Šutalo u 64. minuti. Točku na i stavio je bivši igrač Dinama Sammir u 77. minuti.

Hajduk boravi u turskom Beleku, a danas su ostvarili odličan rezultat protiv mađarskog Honveda zabivši im petardu. Golijadu je započeo Leon Kreković, a prvi dio je zatvorio Stanko Jurić. U nastavku su Bijeli krenuli još odlučnije, Eduok je povisio na 3:0, a onda je konačni rezultat postavio kapetan splitske momčadi Mijo Caktaš svojim dvama pogocima.

Još jedan mađarski predstavnik je igrao protiv Rijeke, a izabranici Simona Rožmana slavili su minimalnim rezultatom, odnosno pogotkom Momčila Raspopovića u 16. minuti.

Osijek je prema jačini imao uvjerljivo najtežeg predstavnika, igrali su protiv njemačkog drugoligaša Nuernberga te su slavili 2:0. U 55. minuti strijalc je bio Ndockyt, a deset minuta kasnije zabio je Špoljarić.

Od ostalih rezultata naših predstavnika, Istra je slavila protiv češkog Vysehrada 4:1, dok je Gorica slavila protiv Žarkova 4:0.