Trener o svom igraču: Ne vrijedi on toliki novac!

Nogomet ostalo 17. sij 202013:06 > 13:07
David Ramos / Staff

Večeras u programu Sportkluba 1 pogledajte veliki lisabonski derbi između Sportinga i Benfice...

Dean Mouhtaropoulos / Staff

Ususret utakmice trenutno četvrte (29 bodova) i prve (45) momčadi portugalskog prvenstva, trener Sportinga Silas dao je jednu naoko neobičnu izjavu u vezi svoje najveće zvijezde, Brune Fernandesa.

Ovaj 25-godišnji vezni igrač Sportinga na meti je Manchester i navodno je vrlo blizu prelaska na Old Trafford, a odšteti bi trebala iznositi 60 milijuna eura kojom bi se klub sa stadiona Jose Alvalade trebao utješiti. Još je samo preostalo da se dogovore klubovi, jer je ManU sve uglavio sa samim Brunom.

Prema najnovijim informacijama, sam igrač požuruje klub i inzistira da ga se proda u Englesku, a navodno je zatražio i da ne igra u današnjem derbiju protiv Benfice!

Međutim, trener Silas smatra da taj iznos ne odgovara kvaliteti njegova igrača:

– Riječ je izuzetnom igraču, najboljem i najvrijednijem u cijeloj ligi, a ktakav je bio i prošle sezone. Čuo sam da je netko rekao kako ne vrijedi toliko novaca o kojemu se govori. Slažem se, vrijedi puno više od toga!

Trener je, naravno, nastavio kako bi obrazložio svoj stav:

– Osim što je odličan u napadu, žrtvuje se kako bi pomogao obrani. Bruno je najbolji i najvrijedniji. Kada imamo takvog igrača, normalno je da ga svi žele.

U prošlom prijelaznom roku Fernandes je bio čvrsto povezivan s također Unitedom, ali i Tottenhamom te Real Madridom. U dosadašnjem dijelu sezone za “vječito treći” Sporting postigao je 15 golova u svim natjecanjima.