Getty Images/Stuart Franklin

15.01.2020 | 22.45

Kup: Pjaca zaigrao u pobjedi Juventusa

Nogometaši Juventusa, Milana i Fiorentine izborili su plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa.

Juventus

Stefano Guidi/Getty Images

Aktualni talijanski prvak nije imao previše problema protiv Udinesea, a golove za torinsku "Staru damu" zabili su Gonzalo Higuain (16), Paulo Dybala (26-11, 57) i Douglas Costa (61-11m).

Marko Pjaca je za Juve zaigrao posljednjih 15 minuta.

Mjesto među osam najboljih izborio je i Milan koji je na San Siru pobijedio SPAL sa 3-0, a strijelci su bili Krzysztof Piatek (20), Samu Castillejo (44) i Theo Hernandez (66).

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić napokon je dobio priliku od prve minute i na terenu je proveo cijeli susret. Rebić je bio jedan od boljih igrača "Rossoneri" i istaknuo se s nekoliko sjajnih poteza. U dva navrata odlično je asistirao Piateku koji je uprskao obje prilike. U 55. minuti i Rebić je mogao zabiti gol, ali je njegov udarac obranio Etrit Beriša. Sjajnu priliku Rebić je imao i u 66. minuti, ali je albanski vratar ponovo odlično reagirao.

Milan će u četvrtfinalu igrati protiv Torina koji je prošlog tjedna pobijedio Parmu sa 5-3 nakon izvođenja jedanaesteraca.

U prvom današnjem susretu Fiorentina je u Firenzi porazila Atalantu sa 2-1.

"Viole" su povele u 11. minuti golom Patricka Cutronea nakon sjajne povratne lopte Dalberta Henriquea. Bio je to premijerni pogodak Cutronea u dresu Fiorentine nakon što je početkom siječnja stigao na posudbu iz Wolverhamptona.

Gosti su mogli do izjednačenja u 58. minuti, no Mario Pašalić je promašio sjajnu priliku. Hrvatski nogometaš je izašao sam ispred Pietra Terracciana, no domaći vratar je sjajno reagirao. Samo tri minute kasnije i Robin Gosens je mogao izjednačiti, ali je pogodio vratnicu.

Odličnu igru Atalanta je okrunila golom u 67. minuti, a izjednačio je Josip Iličić. Kada je domaćin u 70. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen German Pezzella činilo se kako je Atalanta do pobjede. Međutim, Fiorentina je u 84. minuti izvela sjajnu akciju koju je pogotkom okončao Pol Lirola. Posljednju priliku na utakmici imao je gostujući veznjak Ruslan Malinovski koju je pucao s ruba kaznenog prostora, ali pored desne stative.

Pašalić je odigrao cijeli susret za goste, dok Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu koja će u četvrtfinalu igrati protiv Intera.

Poznata su i tri para četvrtfinala. Napoli će igrati proti Lazia, Inter će odmjeriti snage protiv Fiorentina, a Milan će ugostiti Torino. Juventus čeka boljeg iz susreta Parma - Roma.