14.01.2020 | 23.34

Coppa Italia: Inter razbio Cagliari za četvrtfinale

Nogometaši milanskog Intera uvjerljivom 4-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Cagliarija plasirali su se u četvrtfinale talijanskog kupa.

Marcelo Brozović

Emilio Andreoli/Getty Images

Inter je poveo golom Lukakua (1) nakon samo dvadesetak sekundi igre, na 2-0 je povisio Borja Valero (22), da bi Lukaku (49) svojim drugim golom početkom nastavka riješio sve dvojbe oko pobjednika. Na 3-1 smanjio je Oliva (72), akonačnih 4-1 postavio je Ranocchia (80).

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 70. minute, dok je Marko Rog za Cagliari odigrao drugo poluvrijeme.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Fiorentina - Atalanta koji je na programu u srijedu.

U utorak su se među najboljih osam plasirali još Napoli i Lazio koji su kao domaćini sigurno svladali drugoligaše Perugiju, odnosno Cremonese.

Napoli je s 2-0 svladao Perugiju uz golove Insignea (26-11m, 38-11m) s bijele točke, dok je Lazio s 4-0 (2-0) svladao Cremonese, a u strijelce su se upisali Patric (10), Parolo (26), Immobile (58-11m) i Bastos (89).

Još prošlog tjedna u četvrtfinale se plasirao i Torino, dok će u srijedu igrati Fiorentina - Atalanta, Milan - SPAL i Juventus - Udinese, a Parma - Roma će igrati u četvrtak. (HINA)