Kup: City lako s Unitedom, golčina Bernarda Silve

Nogomet ostalo 7. sij 202022:40 > 22:44
Catherine Ivill/Getty Images)

Nogometaši Manchester Cityja izborili su finale Liga kupa nakon pobjede protiv gradskog rivala Manchester Uniteda s 3:1.

“Građani” su od 17. do 39. minute postigli tri pogotka. Prvo je Bernardo Silva preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio gornji desni kut. Isti je igrač u 33. minuti asistirao Riyadu Mahrezu za drugi pogodak Cityja. U 39. minuti domaći vratar David de Gea obranio je udarac Kevina De Bruynea, ali je na odbijenu loptu natrčao Unitedov igrač Andreas Pereira i poslao ju u mrežu.

Kakvu takvu nadu za uzvrat na Etihadu “crvenim vragovima” donio je Marcus Rashford u 70. minuti, kad je na asistenciju Greenwooda postigao jedini pogodak za domaću momčad.

Uzvratna utakmica na stadionu Manchester Cityja bit će odigrana 29. siječnja.

U srijedu (21 sat) je na rasporedu prva utakmica drugog polufinalnog para, u kojoj je Leicester domaćin Aston Villi. Uzvrat u Birminghamu je na rasporedu 28. siječnja.

Pobjednici polufinala će se za trofej boriti 1. ožujka na Wembleyju.

Manchester City je osvojio posljednja dva izdanja ovog natjecanja te tri od posljednja četiri u kojima su slavile samo momčadi iz Manchestera. United je bio pobjednik 2017.