PSG izbacio klub čiji su igrači navijači Parižana

Lintao Zhang/Getty Images

U francuskom kupu nogometaši PSG lagano su se obračunali s amaterima Linas-Montlhery

Nakon dva tjedna odmora nogometaši Paris Saint-Germaina u nedjelju su morali odraditi obavezu u domaćem kupu. Za plasman u šesnaestinu finala kupa u gostima su sa 6-0 dobili amaterski klub Linas-Montlhery, koji se natječe u šestom razredu francuskog nogometa.

I dok je za PSG to bio rutinski posao, za nogometaše Linas-Montlheryja to je bio poseban doživljaj, jer su igrali protiv svojih idola. Naime, većina igrača Linas-Montlheryja su vjerni navijači PSG-a, a trener Stephane Cabrelli ima sezonsku kartu za utakmice Paris Saint-Germaina.

‘Bilo mi je malo bizarno, igrali smo protiv kluba za kojeg navijam cijeli život. Na Park prinčeva dolazim od svoje šeste godine’, izjavio je 52-godišnji Cabrelli.

Klub je dobio ime po dva gradića u okolici Pariza, Linasu i Montlheryju, koji ukupno imaju sedam tisuća stanovnika. Svi igrači su amateri, dolaze iz raznih profesija, od vodoinstalatera do apotekara.

Iako je PSG igrao bez svojih najvećih zvijezda, Neymara i Kyliana Mbappea, na stadionu “Robert Bobin” u gradiću Bondoufle okupilo se 15.000 navijača, a igrači Linas-Montlheryja bili su u prilici da prvo poluvrijeme okončaju neriješenim rezultatom. U 40. minuti imali su penal kojim su mogli poravnati na 1-1. No, nisu ga iskoristili, a već u sljedećem napadu primili su pogodak. U drugom poluvremenu primili su još četiri gola, ali nitko nije bio razočaran, jer su imali priliku igrati protiv igrača kojima se dive i kluba čiji su navijači.